Идеи за декорация с миди

Декорация с миди , тя е  е допустима върху всеки предмет или повърхност. Тоалетката и огледалото от снимката по-горе са декорирани с миди и имат съвременен и изискан вид.
Тези предмети са създадени във френски стил рококо.
Мидите са с различни форми, размери и оттенъци, залепени на повърхността в стил мозайка.
 Те са специално подготвени за работа (полирани и покрити с лак), в пастелен цвят и залепени към повърхността, създавайки причудливи орнаменти.

Декорация с миди на огледалото изглежда разкошно, декорирано с  черупки от стриди.Отлично може да се впише във всякакъв стил на интериора. Черупките  не са полирани и са покрити с матиращ лак.

ОГЛЕДАЛО С МИДИ
Картина изпълнена с техника колаж от миди, допълва интериора. Много е лесна за изпълнение.
Взима се готова рамка и към основата се залепят красиви миди. В случая рамката изкуствено е състарена.
КАРТИНА ОТ МИДИ

За да състарим рамката със собствени ръце, трябва да я покрием със светъл (бял, кремов,сив) или златен акрил.Изпъкналите места търкаме неравномерно със свещ и покриваме с черен акрил. След изсъхването на  рамката (около 24  часа), с ножче или шкурка премахваме слоя от черната боя, там където сме минали със свещ. Рамката се покрива с матиращ лак.

ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ:

Мидите (Bivalvia, Плочкохрили) са клас водни мекотели, тялото на които е съставено от глава, труп (туловище) и крак, и защитено от две симетрични черупки. Включва около 30 000 вида, разпространени из всички морета и океани, като и известен брой сладководни.

Основните им белези са примитивната, но двустранна (билатерална) симетрия и неразвитата глава. Симетрията на тялото се подчертава от страничната му приплеснатост.

Черупките са свързани над свръзката им чрез гъвкаво сухожилие, което ги отваря, а един или два мускула от вътрешната страна позволяват бързото им затваряне. Изградени са предимно от калциев карбонат.

Кракът е най-често цилиндричен или езиковидно издаден, понякога завършва с диск подобно на коремоногите. С него мидите дълбаят дъното.

Хрилете са много големи и обгръщат тялото от двете страни. Предназначението им е не само дихателно, но и хранително – създаваното от тях движение на водата довежда планктона до устата. Едно от таксономичните имена на класа следствие на особената им форма е Lamellibranchiata, „Пластинкохрилни“. За първи път се появява сърце. Отделителната система е съставена от бъбреци, които представляват видоизменени метанефридии. Нервната система е изградена от няколко чифта ганглии, разположени в различни части на тялото и свързани помежду си чрез нервни връзки.

Мидите обхващат морски и сладководни, ровещи или прикрепени видове. Характерна особеност за мидите е закърнялата глава. Мантията покрива изцяло тялото като образува две странични гънки. Мидите са активни филтратори – използват за храна носените от водата органични частици. Повечето миди са разделнополови. Развитието им е с метаморфоза. Източник: wikipedia.org